سه شنبه ٠٤ ارديبهشت ١٣٩٧ - 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بین الملل دانشگاه:

افتتاح اتاق همکاری های علمی، پزشکی و دانشگاهی ایران و فرانسه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

 تصاویر مراسم افتتاحیه

در راستای توسعه روابط علمی و پزشکی بین المللی، اتاق همکاری های علمی، پزشکی و دانشگاهی ایران و فرانسه با حضور جناب سفیر فرانسه در ایران «فرانسوا سنمو» ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دکترعلی اصغرپیوندی و جمعی از اساتید و محققان دو کشوردر تاریخ ۱۸تیرماه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افتتاح شد.

سفیر فرانسه در این مراسم گفت: بسیار خرسندم که با همکاری مسئولین توانستیم به این همکاری برسیم و امروز شاهد افتتاح اتاق همکاری های علمی و پزشکی مشترک ایران و فرانسه باشیم. وی همچنین از مشاهده پتانسیل های همکاری دو کشور ابراز رضایت کرد.

جناب آقای «فرانسوا سنمو» تغییر در نگاه به توسعه روابط علمی بین المللی و نیز اهمیت دادن به انسان ها را دو نقطه مشترک برای توسعه همکاری های دو کشور در حوزه سلامت دانست.آقای سنمو گفت: با وجود دکتر روحانی و اهمیتی که دکتر هاشمی وزیر بهداشت برای روابط بین المللی و علمی قائل است ، ما آماده ایم تا این روابط را گسترش دهیم.

سفیر محترم فرانسه در ایران در پایان ضمن قدردانی از فرصت بوجود آمده با افتتاح اتاق همکاری های مشترک علمی و پزشکی ایران و فرانسه برای این همکاری آرزوی موفقیت کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم با اشاره به سابقه همکاری های علمی ایران و فرانسه گفت: در سال ۲۰۱۶مأموریت توسعه روابط بین الملل بین دانشگاه های علوم پزشکی ایران و فرانسه به دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی محول گردید و کشور فرانسه یکی از کشورهای هدف این دانشگاه توسط وزارت بهداشت تعیین گردید.

دکتر علی اصغر پیوندی توضیح داد: در راستای توسعه روابط علمی و پزشکی بین المللی اقدامات متعددی در جهت تحکیم و توسعه روابط بین الملل با کشور فرانسه صورت گرفته است که از آن جمله می توان به برگزاری جلسه با رایزن علمی و فرهنگی سفارت فرانسه در ایران، برگزاری سه دوره سمینار مشترک با بیمارستان های دانشگاهی پاریس تحت عنوان نشست های مدیریت بیمارستانی و همچنین بازدید رئیس دانشگاه از بیمارستان های پاریس و عقد تفاهمنامه بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و بیمارستانهای بزرگ پاریس اشاره کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هدف از تأسیس اتاق همکاری های علمی و پزشکی و دانشگاهی ایران و فرانسه در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی را دستیابی به یک مسیر شفاف برای تسریع، تحکیم و تقویت روابط دو کشور در حیطه علوم پزشکی  و بویژه در سطح دانشگاه های دو کشور دانست.

مدیرکل امور بین الملل وزارت بهداشت نیز در نشست امروز با ابراز امیدواری از توسعه روابط علمی دو کشور ایران و فرانسه، حمایت های سیاسی در این موضوع را بسیار مطلوب توصیف کرد.

آقای دکتر محسن اسدی لاری با اشاره به بازدید مسئولین وزارت بهداشت از کشور فرانسه اظهار داشت: دیدارهای گذشته نشان از اهتمام هر دو کشور برای ارتقاء همکاری های دوجانبه و علی الخصوص در حوزه سلامت دارد. وی با اشاره به حضور رئیس دانشگاه رنه دکارت و موسسه APHPدر مراسم مذکور ابراز امیدواری کرد این امر موجب توسعه ارتباطات علمی دانشگاه های کشور با دولت فرانسه شود.

آقای دکتر فرهاد حشمتی رئیس انجمن همکاری های پزشکی ایران و فرانسه با اشاره به حضور سفیر فرانسه در این مراسم گفت: حمایت شخصیت های سیاسی و علمی هر دو کشور، تأکیدی بر پیوند و دوستی ایران و فرانسه و توسعه روابط در همه سطوح و علی الخصوص علمی و پزشکی می باشد. 

آقای دکتر حشمتی حضور رئیس روابط بین الملل بیمارستانهای Assistant Publicپاریس و معاون دانشکده پزشکی رنه دکارت، بزرگترین دانشکده پزشکی فرانسه، در این نشست را دلیلی بر اهمیت توسعه روابط علمی دو کشور دانست. 

گفتنی است در پایان این مراسم تمبر پستی یادبود افتتاح اتاق همکاری های علمی، پزشکی و دانشگاهی ایران و فرانسه رو نمایی شد. همچنین در حاشیه این مراسم وب سایت فرانسوی زبان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نشانی http://fr.sbmu.ac.irبه طور رسمی آغاز به کار کرد.


٠٩:٢٢ - سه شنبه ٢٠ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤٨٦٦٥    /    تعداد نمایش : ٤٧٥خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.