دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بین الملل دانشگاه:

حضور دکتر یاسر عبدالزهره الحجاج رایزن فرهنگی عراق و هیأت همراه در معاونت بین الملل دانشگاه

در تاریخ 97/3/2معاونت بین الملل دانشگاه میزبان هیأت عراقی با حضور دکتر یاسر عبدالزهره الحجاج رایزن فرهنگی عراق در ایران بود.

در این دیدار دکتر فیضی ضمن استقبال از حضور میهمانانبه بیان ظرفیتهای علمی و پژوهشی دانشگاه پرداخت و با ابراز علاقمندی نسبت به توسعه همکاری های دوجانبه اعلام کرد در دانشگاه شرایط مناسبی فراهم شده تا دانشجویان واجد شرایط عراقی بتوانند در مقاطع تخصصی و عمومی ادامه تحصیل دهند و یا در دوره های کوتاه مدت علمی شرکت کنند.

دکتر یاسر عبدالزهره الحجاج از همکاری دانشگاه های علوم پزشکی ایرانی بویژه در شرایط بحرانی عراق و اختصاص درصد قابل توجهی از ظرفیت دانشجویان بین الملل دانشگاه ها به دانشجویان عراقی تشکر و بطور خاص از اقدامات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی بعنوان یکی از با کیفیت ترین دانشگاه های علوم پزشکی در پذیرش دانشجویان عراقی قدردانی کرد. وی با بیان تلاش دانشگاه های سایرکشورها به عنوان رقیب دانشگاه های ایرانی از تمایل دانشجویان عراقی و خانواده های ایشان به حضور در دانشگاه های معتبر ایرانی اشاره کرد.

در ادامه  دکتر حیدر النصار معاون رایزن فرهنگی عراق در ایران ضمن تایید صحبتهای همکار خود بهچالش های مطرح شده از سوی دانشجویان همچون انجام آموزش ها به زبان فارسی و دشواری پرداخت شهریه به صورت دلار اشاره کرد و آنرا از اصلی ترین دغدغه های دانشجویان و خانوادهایشان در حال حاضر اعلام و بعنوان تهدیدی برای فرصت جذب دانشجویان عراقی در دانشگاه های ایرانی بیان کرد.

دکتر فیضی ضمن تشریح دیدگاه ها و تلاش های صورت گرفته در خصوص نحوه پرداخت شهریه از نمایندگان دانشکده های پزشکی و داروسازی  خواست درباره ضرورت آموزش دانشجویان بین الملل به زبان بومی نظرات خود را اعلام نمایند.

دکتر علی طبیبی رئیس دانشکده پزشکی گفت با توجه به ماهیت رشته پزشکی و ضرورت ارتباط موثر میان دانشجویان و بیماران در اکثر کشورها تدریس دروس رشته پزشکی به زبان بومی انجام می شود. وی اعلام کرد اگرچه در دانشکده پزشکی توانایی تدریس دروس پایه به زبان انگلیسی وجود دارد اما آموزش دانشجویان بین الملل به زبان بومی و در کنار دانشجویان ایرانی  به ارتقاء سطح مهارتهای شناختی، ارتباطی دانشجویان بین الملل کمک و آنها را آماده می کند تا پیش از حضور در بخش های درمانی بتوانند مهارت های لازم را  درمواجه با بیماران و همکاران خود در سالهای بالاتر کسب کنند.

در ادامه دکتر سید علیرضا مرتضوی معاون آموزشی دانشکده داروسازی ضمن تایید مطالب اشاره شده به رویکردهای جدید درحوزه داروسازی و ضرورت تعامل دانشجویان با بیماران در داروخانه ها پرداخت. وی بابیان مثالی از تجربه خود در آموزش دانشجویان بین الملل اعلام کرد فردی که به زبان فارسی آشنایی بیشتری دارد توانسته فرصتهای بهتری را برای خود خلق کند و از آنجا که غالب اصطلاحات تخصصی رشته داروسازی در کلاس ها به صورت لاتین مطرح می شود دغدغه دانشجویان از تدریس به زبان فارسی را ناشی از اطلاع رسانی پایین اعلام و در پایان پیشنهاد کرد پیش از ورود دانشجویان عراقی به دانشگاه های ایران دوره های زبان آموزی فارسی شش ماهه یا یکساله در نظرگرفته شود تا سطح موفقیت تحصیلی دانشجویان افزایش یابد. او همچنین اضافه کرد که در حال حاضر در دو سال اول تحصیل دانشجویان داروسازی ، کلاس ها به زبان انگلیسی برگزار می گردد.

در این نشست خانم دکتر قناتی معاون پژوهشی معاونت بین الملل و خانم خلیلی کارشناس واحد آموزش و آقای حامد زیرک ساز مسئول روابط عمومی معاونت و آقایان محمد باقر حکیم مسئول روابط عمومی رایزن فرهنگی عراق در ایران و احمد جمال الدین به نمایندگی از دانشجویان بین الملل رشته پزشکی حضور داشتند. 

آقای دکتر یاسر عبدالزهره الحجاج رایزن فرهنگی عراق در ایران وعضو هیأت علمی دانشگاه بصره و دانش آموخته دانشگاه تهران به عنوان رایزن فرهنگی عراق در ایران

https://www.isna.ir/news/96042112236/


٠٩:٣٧ - سه شنبه ٨ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٢٧٣٤    /    تعداد نمایش : ٣٧٨خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.