دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بین الملل دانشگاه:

دیدار نماینده صندوق حمایت از کودکان ملل متحد (یونیسف) از انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور

با توجه به سیاستهای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مبنی بر گسترش فعالیتهای بین المللی، روز سه شنبه یازدهم اردیبهشت ماه نشستی با حضور نماینده صندوق حمایت از کودکان ملل متحد (یونیسف)، دکتر ویل پارکس، در انستیتو تحقیقات تغذیه ای برگزار شد. در این نشست که مدیران برنامه های کلان انستیتو در زمینه کودکان و مادران به همراه نمایندگان معاونت بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز حضور داشتند، ابتدا جناب آقای دکتر هدایت حسینی ضمن خوشامد گویی, تمایل و پتانسیل مجموعه را به گسترش همکاریهای فیمابین متذکر شدند.

در ادامه برنامه معرفی فعالیتهای و ظرفیتهای انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور مطرح شده و سابقه همکاریهای این سازمان با دیگر سازمانهای بین المللی نیز بیان شد. بدنبال آن مدیران برنامه های کلان انستیتو به معرفی برنامه های خود پرداختند. همچنین جناب اقای دکتر مافی و خانم چراغعلی به عنوان نمایندگان معاونت بین الملل ، در جهت همکاری های هر چه بیشتر با انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صندوق حمایت از کودکان ملل متحد اعلام آمادگی نمودند.

در ادامه آقای دکتر پارکس ضمن ابراز خرسندی از نشست مذکور و تجلیل با پتانسیل های مجموعه، گزارشی از فعالیتهای یونیسف در ایران را ارائه داده و تاکید کرد که این انستیتو پتانسیل مطرح شدن به عنوان مرکز منطقه ای یونیسف را داراست و می تواند همراستای تفاهم نامه های یونیسف با وزارت بهداشت به بهبود سلامت تغذیه ای کودکان کمک شایانی نماید. در این نشست مقرر شد برنامه اجرایی همکاریهای فیمابین تهیه و اجرایی شود.   

انستیتو تحقیقات تغذیه با سابقه بیش از 50 سال فعالیت در حوزه غذا و تغذیه تنها انستیتو ملی است که در راستای بهبود وضعیت سلامت غذا و تغذیه جامعه ایران گام برمی دارد و برنامه های کلان ملی متعددی را در دست اجرا دارد که به نوعی مرتبط با سلامت کودکان و مادران کشور هستند از جمله: برنامه ملی مراقبت غذا و تغذیه ، برنامه ملی پایش عوامل خطر تغذیه ای در مواد غذایی صنعتی و صنفی، برنامه ملی تحلیل و ارزشیابی سیاستهای امنیت غذایی و تغذیه. در ضمن این سازمان از سال 1992 به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در منطقه، مشغول فعالیت های مستمر است.


١٢:٣٩ - چهارشنبه ٢ خرداد ١٣٩٧    /    عدد : ٦٢٨٤٦    /    تعداد نمایش : ٢٣٣خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.