دوشنبه ٠٥ فروردين ١٣٩٨ - 
 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بین الملل دانشگاه:

افتخاری دیگر برای دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کسب رتبه (1000-801) در معتبرترین نظام رتبه بندی دانشگاههای جهان

بنا به گزارش موسسه بین المللی رتبه بندی THE (Times Higher Education)، دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در جمع 1000 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

رتبه بندي تايمز يكي از مشهورترين نظام هاي رتبه بندي بين المللي است كه هر ساله دانشگاه هاي برتر دنيا را بر اساس ۱۳ شاخص عملكردي در قالب ۵ معيار كلي آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتي و وجهه بين المللي جهت انجام مقايسه هاي جامع و متوازن مورد ارزيابي و رتبه بندي قرار مي دهد. 
منابع اطلاعاتي این نظام رتبه بندی شامل اطلاعات حاصل از نظرسنجي ها، اطلاعات ارائه شده از سوي دانشگاه ها به صورت خود اظهاری  و همچنین اطلاعات پژوهشي دانشگاه ها در پايگاه استنادي اسكوپوس می باشد.

در راستای تحقق دستور ریاست محترم دانشگاه و حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم، طی یک همکاری مشترک و مستمر بین مدیریت اعتبار بخشی و رتبه بندی معاونت بین الملل و همچنین معاونت تحقیقات و فن آوری دانشگاه از حدود یک سال پیش، امور ثبت نام، تکمیل اطلاعات و فرم ها، پیاده سازی شاخص ها، ارزیابی و ارسال مستندات برای این نظام رتبه بندی بین‌المللی و معتبر صورت پذیرفت.

گفتنی است هر ساله تعداد زیادی از دانش پژوهان و محققین در سراسر دنیا با توجه به گزارش های این موسسه معتبر اقدام به انتخاب دانشگاه جهت ادامه تحصیل می کنند. قرار گیری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در رتبه (1000-801) THEمی تواند کمک شایانی به جذب دانشجویان خارجی نماید و گامی موثر درزمینه پیشرو بودن در جایگاه دانشگاه نسل سوم باشد.

دکتر دالائی مدیر اعتباربخشی و رتبه بندی بین المللی معاونت بین الملل پس از کسب این دستاورد از ترسیم برنامه کوتاه مدت و میان مدت آتی دانشگاه برای ارتقاء مستمر رتبه بندی بین المللی دانشگاه خبر داد.


١١:٤٠ - شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨١٧٨    /    تعداد نمایش : ٣٢٠خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.