دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بین الملل دانشگاه:

بازدید مجدد آقای گیوم هوارد رایزن منطقه ای وزارت بهداشت فرانسه از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

روز چهارشنبه 1397/07/18رایزن منطقه ای وزارت بهداشت فرانسه، آقای گیوم هوارد به همراه وابسته علمی سفارت فرانسه، آقای ژان کریستوف بونته بهمراه نمایندگانی از وزارت بهداشت، مرکز نیماد و اساتید دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی  و تهران گرد هم آمدند تا در مورد نقشه راه همکاری های علمی –پزشکی ایران و فرانسه تبادل نظر نمایند.

دکتر مهرداد فیضی سرپرست معاونت امور بین الملل دانشگاه، پس از خوش آمدگویی امیدواری خود را جهت گسترش روابط علمی –پزشکی به خصوص در زمینه انجام پروژه های مشترک و تبادل اساتید و دانشجویان اعلام نمود.

سپس اساتید دانشگاه های علوم پزشکی شهید بهشتی و تهران به ترتیب پروژه های علمی خود را در رشته های چشم پزشکی (optogenetics)، کوهورت دانشگاه تهران با همکاری مرکز قلب و مرکز بیماری های سایکوسماتیک، بیماری های گوارشی با تمرکز بر بیماری سلیاک، سرطان روده و معده، ارولوژی و پیوند مثانه مصنوعی و سم شناسی معرفی کردند و از مشکلات خود که عمدتاً مربوط به تأمین منابع مالی برای ادامه پروژه ها و ایجاد همکاری های مشترک با کشور فرانسه می باشد را مطرح نمودند.

  

خانم دکتر بیتا مسگرپور، مشاور معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت امضاء تفاهم نامه بین مرکز نیماد و مراکز INSERM  و CNRSدر فرانسه را برای گسترش روابط موثر دانست و همچنین از برگزاری ورکشاپ توسط اساتید فرانسوی برای به روز رسانی مدیریت بیوبانک در ایران استقبال کرد.

آقای گیوم هوارد ضمن ابراز خرسندی از سطح بالای پروژه های پیشنهادی، ایجاد یک نقشه راه کامل و امکان پذیر برای اجرایی شدن را در این مقطع ضروری دانست.

در انتهای جلسه آقای دکتر سید امیر محسن ضیایی، معاون آموزشی دانشگاه ضمن اشاره به سفر اخیر خود به فرانسه افزود: آقای امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه به صورت موکد از وجود هیچ محدودیتی برای گسترش روابط علمی با ایران خبر داده است. او همچنین اضافه کرد که در پروژه های علمی باید از جز به کل رسید و ابراز امیدواری کرد که در آینده نتایج واقعی از این نشست ها به دست آید.

در ادامه در بازدید از پژوهشکده سل و بیماری های ریوی در بیمارستان مسیح دانشوری، خانم دکتر فرنیا و آقای دکتر شادمهر، خانم دکتر عابدینی، آقای دکتر کیانی، آقای دکتر شریف کاشانی و آقای دکتر مرتاض به معرفی برخی از فعالیت های پژوهشکده و همکاری با سازمان بهداشت جهانی، مجلات علمی منتشر شده و کنگره دو سالانه ای که از سوی پژوهشکده برگزار می شود پرداختند.

خانم دکتر فرنیا ضمن اشاره به پذیرش چشمگیر بیماران پاکستانی، آذربایجانی، افغانی و سایر کشورهای منطقه در مرکز مسیح دانشوری به حضور تعدادی از دانشجوی خارجی از کشورهای استرالیا و عراق و آمریکا از دانشگاه هاروارد اشاره کرد و دلیل اصلی علاقمندی دانشجویان خارجی را سطح بالای کیفی اساتید در طی دوره های آموزشی اعلام کرد.

در این دیدار آقای گیوم هوارد از بخش جراحی توراکس و بانک نگهداری اعضاء بدن و آزمایشگاهی بیمارستان دیدن نمودند و در پایان آمادگی خود را جهت تسهیل امور برای فعالیت های مشترک ایران و فرانسه اعلام کردند.

در روز شنبه 21/07/1397 در جلسه ای که در دفتر قائم مقام محترم وزیر در امور بین الملل وزارت بهداشت در ساختمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل گردید، موارد تفاهم شده درخصوص نقشه راه و بویژه موضوع همکاری های تحقیقاتی دو کشور مطرح شد و مقرر گردید که اتاق همکاری های ایران و فرانسه به عنوان فرد مسئول پیگیری تفاهم نامه ها عمل کند.


١٣:٣٨ - يکشنبه ٢٢ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨٧١٤    /    تعداد نمایش : ٢٩٠خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.