دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بین الملل دانشگاه:

تبادل دانش پزشکی بین ایران و روسیه گسترش می یابد/ امضای تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دانشگاه سچینوا روسیه

در سفر معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به روسیه؛ یادداشت تفاهم نامه همکاری دانشگاه جامع پزشکی  سچینوا روسیه و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایران، به امضاء رسید.

دکتر افشین زرقی، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه روابط ایران و روسیه در حوزه پزشکی، راهبردی است، افزود: امروز در نشست با رئیس دانشگاه مرجع علوم پزشکی سچینوا روسیه  توافق کردیم که کارگروه مشترکی به منظور ارتقای همکاری های دو کشور در حوزه آموزش پزشکی تشکیل شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: با امضای یادداشت تفاهم همکاری بین بزرگترین دانشگاه جامع پزشکی روسیه و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ایران، همکاری های علمی، پژوهشی، آموزشی، تبادل استاد و دانشجو و نیز مشارکت در طرح های علمی، گسترش می یابد.

دکتر زرقی افزود: در تعريف دوره هاى مشترك رزيدنسي در علوم پزشکی در رشته های قلب، اورولوژي، چشم، پوست، اطفال، جراحی زنان، جراحی عمومی، ارتوپدي، رادیولوژی و برگزاری دوره هاى كوتاه مدت تكميليPh.D در رشته هاي داروسازى و پيرا پزشكى با دانشگاه سچینوا روسیه قرارداد همكارى منعقد شده است. معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه همچنین از افزایش تعداد این رشته ها در صورت توافق هر دو دانشگاه خبر داد.

وی ضمن تاکید بر لزوم تقویت و توسعه بین المللی سازی در حوزه علوم پزشکی، گفت: در قالب بین المللی سازی علوم پزشکی می توانیم با کشورهای مختلف دنیا، تبادل استاد و دانشجو داشته باشیم.

ایران، یکی از برترین کشورهای جهان در عرصه پزشکی

پرفسور پیتر گلیبچکوف، رئیس دانشگاه مرجع علوم پزشکی سچینوا روسیه نیز در حاشیه مراسم امضای این تفاهم نامه همکاری  گفت: ايران يكي از برترين كشورها در عرصه پزشكى جهان است و امیدواریم تبادل علمي و دانشجويي بین دانشگاه جامع پزشکی روسیه و علوم پزشکی شهید بهشتی ایران  گسترش یابد.

رئیس دانشگاه مرجع علوم پزشکی روسیه  ادامه داد: سچینوا اولین دانشگاه مرجع پزشکی روسیه و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان با حدود ۲۶۰سال قدمت است که بیش از سه هزار و ۵۰۰دانشجو از ۸۰ کشور جهان را در خود جای داده است.

گفتني است؛ مشارکت دانشگاه سچینوا در طرح های علمی، انجام پژوهش های مشترک و برگزاری دوره های اموزشی کوتاه مدت و فلوشیپ از دیگر بندهای این توافق نامه همکاری است 


١٥:٢٠ - شنبه ٢١ مهر ١٣٩٧    /    عدد : ٦٨٦٤٠    /    تعداد نمایش : ٢٨٤خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.