دوشنبه ٠٢ ارديبهشت ١٣٩٨ - 
 
1 2
 
منو اصلی
صفحه اصلي > آرشيو اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

معاونت بین الملل دانشگاه:

بین المللی سازی دانشگاه: معاونت بین الملل دانشگاه میزبان نخستین نشست هم اندیشی همکاری های ایران و آلمان با حضور رابطان مراکز و دانشکده ها

در روز دوشنبه نوزدهم آذر 1397 معاونت بین الملل دانشگاه میزبان رابطانهمکاری های ایران و آلمان از بیست و یک مرکز تحقیقاتی، پژوهشکده ، دانشکده و مرکز آموزشی پزشکی و درمانی بود. این جلسه که فصل جدیدی از تلاشهای معاونت بین الملل را در خصوص توسعه همکاری های بین المللی رقم خواهد زد، در ابتدا آقای دکتر مهرداد فیضی معاون بین الملل دانشگاه ضمن خوش آمدگویی به میهمانان به بیان خلاصه ای از تلاش های صورت گرفته درجهت بین المللی سازی فعالیت های دانشگاه با کشورهای فرانسه، مجارستان، روسیه، آلمان و سایر کشورها پرداخت. ایشان ضمن تقدیر از فعالیت های انجام گرفته اعلام نمود که تمام اعضای هیات علمی و دستیاران و دانشجویانی که در راه بین المللی سازی فعالیت های دانشگاهی خود اقدام نمایند مورد حمایت قرار خواهند گرفت و پیشنهاداتی را به معاونت های مرتبط در همین راستا ارائه داد.

در ادامه آقای دکتر عبداللهی ضمن بیان مقدمه ای بر تعامل با کشورهای صنعتی همچون آلمان و استفاده از ظرفیت های موجود جهت توسعه همکاری های بین المللی در راستای اهداف کلان وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی پرداخت. وی چهار حوزه آموزش،پژوهش، فناوری و مدیریت را حوزه های اصلی مورد علاقه دانشگاه های آلمان و دانشگاه برشمرد. سپس ایشان به معرفی موسسه DAADو تعدادی از وبسایت های دانشگاهی معتبر در آلمان و نحوه یافتن راه های تعامل با آنها پرداخت و خاطر نشان کرد که در گام اول ضروری است تا هر مرکز یا فرد در دانشگاه براساس ضرورت سازمانی و با اشراف کامل به دنبال موضوعات تحقیقاتی و علمی مورد علاقه دو طرف ایرانی و آلمانی باشد تا با انجام  مکاتبات اولیه از سوی مرکز خود تا حصول توافق نهایی میان طرفین بطور جدی پیگیری نمایند در این راستا همواره می توانند از مشاوره ها و حمایت های حوزه معاونت بین الملل بهره مند شوند.

وی به حمایت موسسه DAAD  در حوزه هایی همچون تبادل دانشجو، بازدید دانشجویان ایرانی به همراه یک استاد از دانشگاه های آلمانی ، حمایت از سفر اساتید آلمانی جهت شرکت در سمینارها و همایشها در ایران، امکان انجام پروژه های مشترک پژوهشی، علمی و آموزشی دو جانبه بصورت راه دور یا حضوری در دانشگاه های علاقمند به همکاری، تدوین مقاطع آموزشی مشترک جدید  و همچنین راه اندازی موسسات آموزشی براساس چارچوبهای آموزشی کشور آلمان با حمایت موسسه DAADاشاره کرد.

در ادامه نمایندگان برخی از مراکز به تجارب و تلاشهایی که جهت توسعه همکاری های آموزشی علمی و پژوهشی با مراکز آلمانی داشتند اشاره کردند و جهت رفع ابهام در مواردی همچون استفاده از ظرفیت های موجود سوالات تکمیلی را مطرح نمودند که آقایان دکتر فیضی و دکتر عبداللهی ضمن استقبال از تلاش های صورت گرفته پاسخ رابطان را با جزئیات بیشتری دادند.

درخاتمه آقایان دکتر فیضی و دکتر عبداللهی ضمن ابراز دلگرمی از حضور رابطان بر عزم جدی معاونت بین الملل دانشگاه جهت توسعه همکاری های بین المللی همچون همکاری با کشور آلمان در راستای اهداف کلان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کردند و از رابطان توسعه همکاری ایران و آلمان خواستند تا جهت تعامل بیشتر با واحد توسعه بین الملل  آقای حامد زیرک ساز و خانم زهرا آقایی در ارتباط باشند و نقطه نظرات و پیشنهادات خود را مطرح نمایند.

   فایل اسلایدهای مربوط به جلسه


١٤:٣٠ - سه شنبه ٢٠ آذر ١٣٩٧    /    عدد : ٧١٤٤٢    /    تعداد نمایش : ٢١٣خروج
پیوندهای مهم
پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری

پایگاه اطلاع رسانی دولت

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری
 
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی
شهید بهشــتی
آدرس : تهران - بزرگراه شهید چمران خیابان یــمن - خیابان شهید اعــرابی جنب بیمارستان آیت الله طالقانی

تلفن : 23871 - 021
پست الکترونیک : info@sbmu.ac.ir
© تمامی حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی شهید بهشتی می باشد.